فروش ماژول IGBT نایاب در بازار داخل فراهم نیست، چه کنیم؟

فروش ماژول IGBT نایاب که دقیقا برابر شماره قطعه معیوب باشد ممکن است در بازار داخل فراهم نباشد. برای تعمیرکاران اینورتر و درایو صنعتی و تعمیرکاران ماشین لباسشویی این مشکل بسیار شایع است. بسیاری از تعمیرکاران با پیگیری های بسیار در بازار داخل دنبال خرید ماژول مورد نظر هستند ولی فروش ماژول IGBT در داخل انجام نمی شود. عموماً تعمیرکار زمان بسیار زیادی را صرف یافتن ماژول می کند که با نارضایتی مشتری نیز همراه خواهد بود. همان طور که در این مقاله اشاره شد سرعت ارائه خدمات در تعمیرات بسیار حیاتی است. برای رفع این مشکل چه کنیم؟ در این مقاله سعی داریم راه حل های سریع رفع مشکل را ارائه دهیم و چند نمونه تجربه کاری خود ما را در اختیار همکاران قرار دهیم.

igbt-module-sell-rare-replacement

روش های رفع مشکل فروش ماژول IGBT نایاب

در ادامه روش هایی جهت حل مشکل فروش ماژول IGBT نایاب ارائه می گردد. این نکات بویژه در تعمیرات اینورتر، درایو، ماشین لباسشویی و دیگر تجهیزات بسیار حائز اهمیت است.

فروش ماژول IGBT نایاب را با قطعه با Rating بالاتر جایگزین کنید

بهترین و مهمترین راه حل، استفاده از ماژول IGBT ای که دقیقاً با برند ماژول IGBT نایاب یکسان ولی دارای rating بالاتری باشد. البته قبل از خرید حتماً باید مطمئن بود که ابعاد ماژول IGBT مورد نظر دقیقا با قطعه اصلی یکسان باشد.
برای نمونه جهت تعمیر ماشین لباسشویی ممکن است به ماژول IGBT به شماره PS21563 نیاز داشته باشیم. با توجه به Datasheet قطعه کاملاً مشخص است که IGBT میتواند جریان 10A با سطح ولتاژ 600 را تحمل نماید.
فرض کنیم این IGBT در بازار داخل موجود نباشد. براحتی میتوانیم برای Rating بالاتر یعنی PS21564 اقدام نماییم. با توجه به Datasheet این IGBT میتواند جریان 15A با سطح ولتاژ600 را تحمل نماید. ابعاد PS21564 و PS21563 یکسان است.بنابراین به راحتی میتوان این قطعه را جایگزین قطعه اصلی نمود.

واردات ماژول IGBT مورد نظر

در صورت داشتن وقت کافی میتوان عدم دسترسی به فروش ماژول IGBT نایاب را با استفاده از سفارش خارج از کشور برطرف نمود. میتوانید از طریق لینک زیر جهت سفارش واردات اقدام نمایید و ماژول IGBT را حداکثر دو هفته ای در اختیار داشته باشید.
ثبت سفارش واردات

پیدا کردن معادل IGBT

در بسیاری از موارد میتوان جایگزین مناسبی برای فروش ماژول IGBT نایاب مورد نظر پیدا کرد. برای این منظور باید یک سری نکات را رعایت کرد. اولاً جریان و ولتاژ ماژول IGBT جایگزین باید منطبق یا بالاتر از ماژول IGBT اصلی باشد. ثانیاً باید موارد دیگر در دیتاشیت را بررسی نمود. بویژه به ولتاژ گیت امیتر دقت نمایید. ضمناً ابعاد و شکل پین های ماژول IGBT جایگزین باید با ماژول اصلی منطبق باشد. نکته مهمی که توجه به آن ضروری است یکسان بودن سنسور دمایی هر دو ماژول است. معمولاً ماژول های IGBT دارای سنسور دمایی هستند که با بالارفتن دمای IGBT فوراً فرمان قطع درایو و اینورتر صادر می شود. یکسان بودن مقاومت دمایی دو ماژول کاملاً ضروری است.
برای نمونه اگر به ماژول GD100FF120C6s نیاز داشته باشیم ولی در بازار فراهم نباشد میتوان از ماژول IGBT جایگزین FS150R12KT4 استفاده نمود.

استفاده از IGBT استوک و کارکرده

استفاده از IGBT استوک میتواند راه حل دیگری در تعمیرات و جایگزین نمودن عدم دسترسی به فروش ماژول IGBT نایاب باشد. توصیه می شود قبل از سفارش IGBT استوک این مقاله را مطالعه نمایید. جهت سفارش IGBT استوک میتوانید از اینجا اقدام نمایید.

دریافت مشاوره

در صورتی که موارد عنوان شده نتوانست مشکل شما را حل نماید میتوانید از طریق لینک زیر مشاوره رایگان دریافت نمایید.
لینک مشاوره رایگان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید